Река народ се движи кон Владата на Р.Македонија каде вечерва се оддржува централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во оваа кампања за претседателските избори закажани за наредната недела, 21 април. Со „Нешто ќе те питам бабо“, други патриотски песни и настапи на познати музичари, меѓу кои Адријана Јаневска и дуото ДНК, ВМРО-ДПМНЕ ја загрева атмосферата пред почетокот на централниот митинг пред владината зградата во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.