Кандидатот за претседател Блерим Река во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека вечерва од новинарите во емисијата прв пат ја слушнал изјавата на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи дека Македонците се див народ.

-Прв пат ја слушам таа изјава и ако е така, ја осудувам. Ако е таква изјава како што велите, таа е за осудување, рече Река.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.