Македонците разочарани на Фејсбук ја шеруваат песната „Проклети да се предавниците“ и го искажуваат својот револт од промената на уставното име.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.