За нас обична багра сè e исто или само полошо, вели активистот Ивор Мицковски споредувајќи го првиот воведен полициски час лани ова време и една година пандемија подоцна.

Разликата помеѓу 22 март 2020 кога беше воведен првиот полициски час и март 2021 кога пак ќе се воведува, е во некои 7 илјади вакцини, една милијарда евра изгорени пари и 700 милиони обврзница, десетина милионски проекти спроведени без тендер (јер још сме во кризна состојба), мноогу богатење на поединици од влада и нивни апологети и мнооогу глуматање на борба против криминал и корупција.
Како што гледате за нас обична багра е се исто или само полошо, вели Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.