Платформата за анонимно советување со лиценцирани психолози www.razgovor.mk им нуди бесплатно советување на жртвите од Телеграм групите „Јавна соба“ и „Јавна група“.

Нашата мрежа од над 30 лиценцирани психолози се понуди да овозможи бесплатно советување и психолошка поддршка на сите девојки чија доверба
била злоупотребена од членовите на групата „Јавна соба“. Сакаме ова да допре до што е можно поголем дел од жртвите за да знаат
дека има безбедно место на кое може да добијат поддршка, велат од Разговор.мк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.