Денеска во Скопје се забележани нови позитивни случаи на Ковид 19 во градинките Росица во Ѓорче Петров, во објектот Кокиче, во градинката Буба Мара, Лавче, во Аеродром и во градинката Кочо Рацин во Центар, велат од Министерството за труд и социјална политика.

Неодамна, министерката Јагода Шахпаска, рече дека е очекувано да расте бројот на заболени негователки и учителки во градинките, со оглед на ситуацијата со пандемијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.