Расте бројот на заразени од коронавирусот во Кавадарци.

Денеска Кавадарци е втор град по бројот на нови случаи веднаш зад Скопје. Во главниот град има 76, а во Кавадарци  19 заразени. Бројот на активни случаи во Кавадарци е 454.

Во Неготино има 9, Прилеп – 6, Велес, Охрид и Струга – по 3, Куманово и Тетово – по 2 , Битола – 9, Гостивар, Штип, Кичево, Виница , Македонски Брод  и Демир Капија – по 1 заразен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.