Расте бројот на хоспитализирани во Ковид центарот во Битола. Денеска бројот на хоспитализирани лица на инфективното одделение во Битола е 28.

Според информациите од клиничката болница најмладиот хоспитализиран пациент е на 20 годишна возраст, потоа има пациент на 24 години, како и во сите возрасни групи, а најстариот е на возраст од 81 година.

Само вчера во амбулантата на инфективното одделение имало 80 прегледи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.