На нашиот народ му треба добар ќотек, да го исшамара за да сфати каде му  местото, велеше пред неколку години сега притворениот Драги Рашковски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.