На социјалните мрежи веќе почнаа да се објавуваат видеа од славје по падот на Владата откако опозициските партии заедно со Движењето Беса објавија ново парламентарно мнозинство.

Такво видео доаѓа од Ранковце.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.