Технологијата за чистењето на снегот од улиците во Тетово стигна и до угледниот швајцарски „Блиц“. Медиумот објави видео на кое се гледа како вработен во ЈП за патишта стои во задниот дел на камионот и со лопата фрла сол низ улиците на градот.

Швајцарски „Блиц“ ја коментира тетовската мизерија на чистење на улиците.

Видеото од чистењето на снегот во Тетово кое што го пренесе и швајцарски „Блиц“ можете да го погледнете ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.