Ивор Мицкоски на Фејсбук пишува дека бил сведок на несекојдневен настан на едно скопско градилиште. Работник паднал од неколку метри со повреди на главата и голема расекотина.Го советувал да оди на лекар но работникот продолжил да работи од страв од газдата и од тоа што веројатно нема здравствено осигурување.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.