Пусти Макрон, не знае дека ние уште во јуни 2018 година добивме датум, пишува на својот ФБ профил Богдан Илиевски коментирајќи ја денешната изјава на францускиот претседател, но и прославата која владата минатата година ја организираше.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.