ДУИ како партија позната по „квалитетниот кадар“ ептен го среди здравството. Недостасуваа две фотељи и две табуретки донација? Истите ги добија како донација и се пофалија!, реагираат од Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ

ЗДРАВСТВО ПО НАШ ТЕРК?!
Организациските директори на скопските клиники познати како економски кои СДСМ прво ги укинуваше, а потоа “сфати” дека сепак треба да останат. Зошто, они си знаат, големи се!
Поранешниот министер за здравство, Венко Филипче и неговиот другар поранешен премиер Зоран Заев сепак си направија договор и екомомските директори на скопски клиники главно ги доби ДУИ.
ДУИ како партија позната по „квалитетниот кадар” ептен го среди здравството. Недостасуваа две фотељи и две табуретки донација?! Истите ги добија како донација и се пофалија!
Какво достигнување?!, остро реагираат од Комисијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.