Една од петте трудници кои синоќа слетаа во Скопје од Авганистан попладнево се породила на скопските клиники, објави НОВА ТВ.

Трудницата вчеравечер пристигна со конвојот бегалци од Авганистан, а денеска родила здраво машко дете.

Бебето е тешко три килограма и двесте грама, а според информациите и бебето и мајката се чувствуваат добро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.