Во вечерашното интервју за „Топ тема“ со Снежана Лупевска Созан, лидерот на опозицијата изјави дека одамна обелоденил во јавноста за рекетот на одреден медиум.

Има написи дека постои група одредена блиска до власта која рекетира сопственици бизнисмени,газди на хотели заедно со одреден медиум, тоа се шпекулации но меѓутоа дали вие како опозиција имате сознание, праша Лупевска.

На ова Мицкоски потврди дека тој прв го обелоденил овој случај пред македонската јавност, но дека до ден денешен се уште нема никаква правна разрешница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.