Во античкиот театар на локалитетот Хераклеа во Битола вчера се одржуваше концертот на хрватскиот музичар Петар Грашо. Иако картите се продаваа во ограничен број и беше најавен како концерт „со сите протоколи запазени“, на дело тоа изгледаше поинаку.

Седиштата беа преполни, дистанца меѓу посетителите нема, скоро никој во публика не носи маски…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.