ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува протестен марш во Кочани.

Во моментов се обраќа лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Следете во живо на следниов линк:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.