Во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ денес во 11 часот пред Министерството за здравство ќе се одржи протест.

-ВЕ ПОВИКУВАМ СИТЕ ДА НИ СЕ ПРИКЛУЧИТЕ!
ВРЕМЕ Е!
КРЕНИ ГО ГЛАСОТ ЗА СЕБЕ!
Сабота, 20.03.2021 година во 11 часот, пред Министерство за здравство!
И жени и мажи, и стари и млади!
Доста беше молк!
Време е да го кренеме нашиот глас!
Безбедна жена, значи безбедна иднина!
Здравјето не е статитика, па секојдневно да молчиме додека се бројат починатите!, напиша на Фејсбук, Жаклина Пешевска, претседателка на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ.

ВЕ ПОВИКУВАМ СИТЕ ДА НИ СЕ ПРИКЛУЧИТЕ!
ВРЕМЕ Е!
КРЕНИ ГО ГЛАСОТ ЗА СЕБЕ!
Сабота, 20.03.2021 година во 11 часот, пред…

Posted by Жаклина Пешевска on Friday, 19 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.