И вечерва се собрани граѓани во центарот на Скопје, каде се протестира против Владата и промената на името на Република Македонија.

Не ве гласавме за да менувате име, порачаа граѓаните кај Собрание.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.