Во тек е простестот кој го организира најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. Протестот денеска е против неправдите, реваншизмот и насилство на мафијата на Заев, велат од партијата.

Протестот почна пред Министерството за правда, а ќе заврши пред Основниот суд 1.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.