Пронајдена празна Луј Витон ташничка во водите на Охридското езеро.

-Прашуваме, дали Катица била тука да се посунча и да ужива, додека некој едвај преживува?
Прашуваме, каде се парите и дали одговорноста треба уште да ја чекаме?, велат од УМС на ВМРО-ДПМНЕ О.К. Охрид.

Пронајдена празна Louis Vuitton ташничка во водите на Охридското езеро.Прашуваме, дали Катица била тука да се посунча и да ужива, додека некој едвај преживува? Прашуваме, каде се парите и дали одговорноста треба уште да ја чекаме? 💰💴⚖

Gepostet von УМС Вмро-Дпмне О.К Охрид am Montag, 2. September 2019

Подоцна следи уште една објава:

Ташничката е се уште тука, но Катица ја нема, рекетарите ги нема, а одговорноста никој не ја ни спомнува.
За ваквата селективна правда, најстрогата казна е народот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.