ВМРО ДПМНЕ вечерва на Долни сарај ќе одржи „Промоција на политики” – под мотото „Македонија за сите луѓе”. Говорници на настанот ќе бидат пратениците Велика Стојкова Серафимовска, Лидија Петкоска, Кирил Пецаков, Зоран Љутков -претседател на комисија за култура на ВМРО ДПМНЕ, како и претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Почетокот на настанот е во 19:30 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.