Денеска (6.12.2021, понеделник) со почеток во 11 часот во салата на Филхармонија, ќе биде официјално промовиран Аудио читачот за слепи лица „Хана“ на албански јазик.

По тој повод, обраќање ќе имаат: Јагода Шахпаска, Министерка за труд и социјална политика на Република Македонија, Артан Груби, Прв Заменик на Претседателот на Владата на РСМ и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, -Денада Сефери, Заменичка министерка за здравство и социјална заштита на Република Албанија и Сања Бојаниќ, Заменичка Постојана претставничка на УНДП во земјава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.