Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во рамки на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, ќе ја посети Општина Битола.

Како што најавуваат од партијата во 16 часот пред Саат-кулата, изјава за медиуми ќе дадат Муцунски и Тони Коњановски, градоначалник на општина Битола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.