Професорот од Природно-математичкиот факултет и долгогодишен член на СДСМ од Аеродорм, Живорад Томовски, реагира што поранешниот маедонски премиер Владо Бучковски ќе биде специјален претставник на македонската Влада за Бугарија.

Затвор за Бучко, а не нова функција во СДСМ! Некои нови дечки си играат држава, пишува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.