Универзитетскиот професор, Хисни Исмаили, ќе биде нов министер за култура, објави телевизијата „Алсат М“.

Според неговата биографија, Исмаили се образувал во Тузла и моментално е професор на Медицински факултет во земјава.

Премиерот Зоран Заев денеска треба да достави предлози за нови министри и во други ресори каде ќе има промени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.