Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно оддекна, пишува професорката Весна Јаневска, вечерва по убедливото водството на независната кандидатка за градоначалник на Скопје Данела Арсовска, која е поддржана од ВМРО ДПМНЕ и коалцијата За подобра Македонија.

Со предност од 7.805 гласа Арсовска влегува во вториот круг на локалните избори наспроти нејзиниот противник од редовите на СДСМ Петре Шилегов.

Светнал ден Македонци!
Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно оддекна.
Сепак, работата не е завршена, треба да се дозаврши!
Продолжуваме кон промени, проекти и победи. Создаваме нова иднина, пишува професорката Јаневска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.