Македонците не се Бугарија, Македонија не е е Бугарија, македонскиот јазик не е бугарски, порачува проф. д-р Весна Јаневска и повикува на вечерашниот протест пред Владата во 19 часот на кој народот му вели „не“ на францускиот предлог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.