Зијадин Села во синоќешното гостување на Тв21 се осврна и на проблемот со административците.

Проблемот со административците кои седат дома за кој се фали ДУИ дека го решава, го креираше самата ДУИ. Но како што изгледа од ДУИ ќе треба да ги покриваат и трагите на нивни блиски лица кои ги имале вработено тука и го зафатиле местото на други Албанци. а тие работеле некаде во Швајцарија, рече Села.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.