Нарачката денес на вакцини Спутник откако ни биле понудени во август, поточно 6 месеци подоцна, говори за имплицитно признавање на власта дека погрешиле што уште тогаш не набавиле, коментира Ивор Мицковски на одлуката, сепак, да се нарачаат руски вакцини.

Проблемот е што со тој пилечи мозок што ги води и со таа незаситна и мегаломанска алчност, што и понатаму грешат.
Потребна е одговорност за оваа трагикомедија.
Мора да платите за оваа негрижа.

Нарачката денес на вакцини Спутник откако ни биле понудени во август, поточно 6 месеци подоцна, говори за имплицитно…

Posted by Ivor Mickovski on Sunday, 21 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.