Приведувањето на Драги Рашковски за професорката Гордана Силјановска Давкоква е спектакл демократија

Власта се обидува да го насочи  вниманието на јавноста кон еден настан за да се затскријат и покријат многу други нешта кои се случуваат во земјава. Забораваме дека најстрашна држава е онаа која ќе почне да тоне. Кога ќе почнат да паѓаат лошите држави, не можат да се запрат. Можеби мастерите на пи-арот ќе го насочат вниманието на една личност за да заборавиме дека се е пустина и дека, а настанот не е исклучок туку е реалност, бидејќи ненормалното станало нормално, вели професорката Силјановска.

Силјановска истакна дека излегуваат „спасители“ оние кои се први на столбот на срамот, но за да не заминат тие сега ќе не фрлат во некој нов спектакл.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.