Лицето за кое претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тврди дека сакал да го убие вечервае приведен. потврди МВР.

 

Од МВР велат дека засега немаат дополнителни информации за случајот

Неофицијално станува збор за газда на хотел лоциран во близина на трговскиот центар Мавровка.Тој извади пиштол додека толпата демонстранти поминуваа кај мостоткај Скендер Бег и беше во присуство на другата група која фрлаа камења.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.