Пред судијката Лилјана Зафировска-Петреска во скопскиот граѓански суд нa 6 ноември годинава треба да се појават неформалниот сопственик на „1 ТВ“, притворениот Бојан Јовановски и неговиот правен застапник и адвокат на приватна скопска болница во судска парница, јавува А1 он.

Долгот заради кој е поведен спорот е 10 313 евра, а станува збор за операција која Јовановски ја извршил неодамна во една приватна болница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.