Никола Мицевски, досегашниот координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во „Само Вистина“ во Канал 5 телевизија, истакна дека денеска го добил Решението од Уставниот суд со кое судот ја запрел исплатата на платите за СЈО, која што уредба на владата е дел од повеќето незаконски уредби кои се носат во вонредната состојба.

-Денеска и го добив писмото од Уставниот суд на Република Македонија, односно Решение за оценување на уставноста за Уредбата со законска сила за исплатата на платите на Јавнообинителските служби , односно за СЈО, вели Мицевски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.