Стварно ли Чипсио, Кире Спиркоски, оној прилепскиот прв полицаец фатен во акција на ДЕА во транспорт на дрога со шоферот на мафијашите од Муртино е пуштен во домашен притвор, прашува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Затоа ли е тегавењето во Општина Прилеп за назначување нов командир, затоа ли одлуката на Советот не се потпишуваше? Зоран Заев, Оливер Спасовски, Бојан Маричиќ , можете ли ова да го потврдите?
За информација на граѓаните, не за мене! Јас ве знам што картел сте, им порача Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.