Еве ја состојбата по градови и активни случаи.

Скопје активни 9996, Куманово активни 952, Дебар активни 97, Штип активни 528, Прилеп активни 1000,
Тетово активни 942, Струга активни 454, Велес активни 693, Битола активни 925, Охрид активни 618, Кавадарци активни 481, Гостивар активни 982, Гевгелија активни 240 (58 лица од ПЕ Гевгелија се жители на Дојран, 132 на Богданци и 12 се странски државјани), Струмица активни 601, Крива Паланка активни 123,Радовиш активни 122, Крушево активни 71, Кочани активни 262, Пробиштип активни 90, Демир Хисар активни 88, Македонски Брод активни 46, Пехчево активни 22, Берово активни 88, Валандово активни 70,
Виница активни 160, Делчево активни 196 (129 лица од ПЕ Делчево се од Македонска Каменица), Кратово активни 52, Свети Николе активни 234, Кичево активни 530, Ресен активни 193, Неготино активни 313 (70 лице од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.