Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска се сретна со амбасадорката на Романија Адела Моника Аксинте.

Како претседател на Националниот совет за евроинтеграции Николоски со Аксинте разговарал за европската интеграција на државава, актуелните предизвици во процесот и потенцијалните можности за натамошен развој на соработката.

Денеска како Претседател на Националниот совет за евроинтеграции остварив средба со новоименуваната амбасадорка на…

Posted by Aleksandar Nikoloski on Wednesday, 24 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.