Претседателот и милјардерот ќе се сретнат во Париз: Демантот од Пендаровски потврдува дека Заев се сретнал со Сорос

Откако „Република.мк“ објави ексклузивна информација дека премиерот Зоран Заев и претседателот Стево Пендаровски во Охрид имале тајна средба со Алекс … Продолжи со читање Претседателот и милјардерот ќе се сретнат во Париз: Демантот од Пендаровски потврдува дека Заев се сретнал со Сорос