Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес конференција на тема економија.Од партијата информираат дека прес-конференцијата е закажана во 12:30 часот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.