Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес-конференција.

Истата, информираат од партијата, е закажана во 12 часот пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.