Државната изборна комисија во моментов одржува прес конференцијата на која ќе соопшти податоци за излезноста на претседателските избори до 17 часот.

Следете ја во живо:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.