Утре со почеток во 14:00 часот започнува официјалната посета на делегацијата на Република Косово предводена од премиерот Авдулах Хоти на Република Македонија.

Од владината прес-служба информираат дека премиерите Заев и Хоти ќе имаат тет-а-тет средба и официјална средба заедно со делегациите на двете земји, после што ќе следува заедничка прес-конференција, која ќе се одржи во Медија центар со почеток во 15:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.