Ем преговараат и се договараат, ем глумат лудило, коментира на фејсбук аналитичарот Ивор Мицковски за тн. бугарски компромис за кои денеска јави „Политико“ од Брисел.

Премиерот и претседателот тврдат дека немаат информации за т.н. бугарски компромис, за кој денеска јави „Политико“ од Брисел. Не знам, ама кога Бугарите прв пат го изгласаа меморандумот во Собрание, нашиве се правеа дека ништо не се случило и немало да влијае.
Кога Бугарите го испратија меморандумот до ЕУ, нашите одговорија дека не бил испратен до нас.
Мислам дека е редно време да се излезе од наивната позицијата на немаме информации, не знаеме, имаме црвени линии, немаме план Б, и малку пореално да се збори во јавноста што навистина се случува и што се планира да се прави понатаму.
Ем преговараат и се договараат, ем глумат лудило, пишува Мицковски на Фејсбук.

 

Премиерот и претседателот тврдат дека немаат информации за т.н. бугарски компромис, за кој денеска јави „Политико“ од…

Posted by Ivor Mickovski on Thursday, 29 October 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.