Неизбришаната порака на Рашковски, која му ја пратил на четвртообвинетиот во случајот со софтверот ја бурка во вода презумцијата на невиност за Рашковски, коментира Ивор Мицковски.

Некој, а највеќе премиерот должи објаснување зошто го штитеше и бранеше Рашковски, купувајќи му време да уништува докази и влијае врз сведоци, пишува Мицкоски.

Презумцијата на невиност за Рашковски падна во вода со една смс порака.
Некој, а највеќе премиерот должи објаснување…

Posted by Ivor Mickovski on Wednesday, 21 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.