Универзитетскиот професор по право и лидер на Левица Димитар Апасиев остро реагира на новата аудиобомба во која се открива какви шеми правел тогашниот премиер за да паднат судски случаи.

Во која тоа држава, без огледа дали е од Европска или Афричка унија, премиер фатен на дело како МЕСТИ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ со судии и обвинители – останува во трка за премиерска позиција!?, прашува Апасиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.