На социјалните мрежи граѓаните реагираат на хаосот на улиците. Деновиве сме сведоци на низа настани во кои се повредени граѓани и тоа го зголемува револтот.

Прегазен доктор од џип, со којшто управал 16 годишник!

Претепан академик на МАНУ поради цврсти ставови во однос на македонизмот!

Повредени 8 џандари од страна на поддржувачи на терористи обвинети за убиство на деца!

Министерот од МВР си ажурира членство.
Прекрасен ден велам!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.