На еден од надвозниците на патот за Тетово претпладнево беше поставен транспарент со порака „Предавството не се простува“. Денеска премиерот Димитар Ковачевски, како претседател на СДСМ планирано е да има средби со граѓаните на Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.