Снимките кои ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ги поседувало уште пред тие да се појават во јавност. Снимките ги доставил бизнисменот Орце Камчев, кој е сведок во случајот.

Сè уште не се знае како тие завршиле во „Ла Верита“, а од обвинителството соопштија дека снимките не излегле од кај нив. Дали тие ќе се користат како доказ ќе биде познато кога ќе биде покренато обвинение за случајот.

Целиот текст на Радио Слободна Европа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.