Богдан Илиевски, познат уште и како Бетмен има предлог за новото име на Правниот факултет во Скопје. Тој пишува: Ионака сте по преименувањата, предлог: Правен факулет „Боки Тредичи, а Катицијана Прима“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.